Kuidas tärkas LUFFA...

...ehk kuidas neli gümnasisti otsustasid rohkem mitte oodata ja ise maailmapäästmisega alustada.

LUFFA hakkas idanema ammu enne käesoleva kooliaasta algust. Nägime kõrvalt teisi koolis tegutsevaid õpilasfirmasid ning et omadele kaasa elada, jälgisime ka igasuguseid võistluseid ja käisime laatadel. Nii juhtuski, et jõulude eel toimuval Tartu õpilasfirmade jõululaadal panid meie tegevjuht Sofia ja tootearendusjuht Kadri justkui kogemata LUFFALE nurgakivi. Laadavaimustusest ajendatuna poetasid nad oma tulevasele juhendajale justkui muuseas, et võtavad järgmisel aastal ette sama teekonna. Pooleldi naljaga öeldud vahemärkus jäi aga mõtteisse püsima ning ühel hetkel sai uitmõttest lubadus. Mõeldud-tehtud! Kooliaasta alguses leidsid Kadri ja Sofia enda kõrvale finantsjuhi Marta ning turundusjuhi Kauri ja töö võiski alata. Kuid mille kallal?

 

Mõned päevad pärast 1. septembri aktust istusime maha oma kooli kõige loovamasse nurka – hämarasse katusealusesse kunstiklassi – ning asusime ajusid ragistama. 

Ideed ei tulnudki väga kaua otsida. Alustasime enda jaoks oluliste probleemide sõelumisega ja jõudsime üsna pea keskkonna ning tarbimisühiskonnaga seonduvate teemadeni. Nagu Napoleon Hill on öelnud:

“Kui sa ei saa teha suuri asju, siis tee väikseid asju suurelt.”

Nii otsustasime meiegi, et saaksime probleeme hakata lahendama iseendast alustades ja  oma igapäevaseid tegevusi rohelisemaks muutes. 

““It’s just one toothbrush,” said 7 billion people,” ehk suure ühiskonnana jätame lõpuks maha suure ökoloogilise jalajälje. Mõtteist käisid läbi igasugused ägedad vidinad puuviljakottidest kuiva šampoonini välja, kuid meie kõigi kraanikausside äärtel lebavate plastmassist svammidele mõeldes lõi meil tuluke päriselt põlema. 

Nõudepesusvammid! Heureka! Need on RAUDSELT asendatavad!

Järele mõeldes ei suutnud meist keegi leida ühtegi tuttavat, kes looduslikele nõudepesuvahenditele lisaks ka biolagunevaid või taaskasutatud materjalidest valmistatud lappe või svamme kasutaks. Me polnud varem taibanudki, et majapidamistest igakuiselt prügikasti lendavad svammid võiksid olla osa suuremast probleemist nimega Keskkonnareostus. Hambapesutabletid, bambusest kohvitopsid, metallist kõrred kõik niisugused asjad olid meil juba kasutuses, kuid nõusid pesime ikka plastmassiga. Oli aeg seda muuta.


Mõeldud-tehtud! Ja nii algaski käänuline teekond s(v)ammhaaval maailma paremaks muutmise poole. Pliiatsiga visandatud logokavandid, Pinteresti moodboard’id, käsnkõrvitsate pressimise tarbeks raamatute otsas istumine, käsitsi õmblemine ja Hiinast esimeste svammide tellimine on meid nüüdseks toonud esteetilise brändi ning efektiivse ja algusest lõpuni läbipaistva tootmisahela juurde. Saame uhkusega öelda, et meie svammid ja lapid on toodetud Eestis. Aitäh meie koostööpartnerile, Eesti suurimale jalatsitootjale Samelin! Ning aitäh Sulle, kes sa loed meie blogipostitusi, märgid meeldivaks meie pilte, tellid meie tooteid ning räägid vahel sõbralegi meie tegemistest!

Aitäh, et hoolid!