Kuidas hoida oma nõudepesusvamm päriselt puhas: 5 soovitust

Sest isegi naturaalse LUFFA sisse seavad bakterid end pesitsema...

Sest isegi naturaalse LUFFA sisse seavad bakterid end pesitsema...

Kellelegi meist ei meeldi mõte mustadest nõudest. Enamasti piirdub meie igapäevane nõudepesu rutiin taldrikute ja klaaside pealtnäha puhtaks tõmbamise ning nuustiku kraanikausi nurka läkitamisega. Õnnetuseks võivad sellise rutiini tulemuseks olla aga veel mustemad nõud, kui need olid enne pesu ja seda just meie silmale märkamatute bakterite arvelt.

Oma nõudepesu svamme ja lappe kasutame reeglina 3-5 korda päevas ning tänu tihedale kasutusele ei jõua need enamasti kasutuskordade vahel lõplikult kuivada. Lisaks pole suuremat osa naturaalsetest nõudepesusvammidest (nagu ka meie oma) töödeldud loodusele kahjulike antibakteriaalsete kemikaalidega. Seega selleks, et tagada oma LUFFA võimalikult hügieeniline kasutus, tuleks selle eest ka õigesti hoolt kanda. 

Siin on 5 nippi, kuidas hoida oma köök puhas ning oma LUFFA svammike kestev.

1. Kuivata! 

Kõige esimene samm oma svammi eest hoolitsemisel on õige kuivatusmeetod. Mida paremini svamm pärast pesu nõrguda ja õhutada saab, seda vähem jõuavad pisikud seal paljuneda. LUFFA svammide disanimisel oleme mõelnud selle peale, et svammi kuivatamine võimalikult kerge oleks: puuvillast aas svammi küljes võimaldab seda pärast pesu üles riputada näiteks kraanikausi segistile või enda paigaldatud konksukesele seinal.

2. Pese nõudepesumasinas!

Kui Sinu kodus on juhuslikult kasutusel ka nõudepesumasin, on see üks lihtsamatest viisidest oma svammi kord nädalas bakteritest puhastada. Uuringud näitavad, et nõudepesumasinas hävivad ca. 99.9% protsenti bakteritest. LUFFA svammid on tugevate õmblustega, seega ei pea Sa muretsema ka svammi lagunemise pärast. Lihtsalt pista svamm masinasse, kasuta oma tavapärast pesuvahendit, soovituslikult pane peale kuumem programm ja lase masinal teha töö enda eest.

3. Kuumuta mikrolaineahjus!

Rääkides lihtsusest: kuumus on suurepärane viis kuidas pisikutest lahti saada, seega 1 minut mikrolaineahjus tasub svammi puhtuse nimel hästi ära. Lisa väiksesse kaussi vett ning lase LUFFAL sellest läbi imbuda. Seejärel pista kauss mikrolaineahju ning kasuta kõrget režiimi. Nii kaovad svammist ligi 99,9% bakteritest. 

4. Leota äädikas!

Kui Sul ei leidu kodus nõudepesumasinat ega mikrolaineahju, ei tähenda see seda, et svammid peaksid jääma hooldamata. Enamus majapidamistes leiduv äädikas tapab kuni 99,6% bakteritest, kes Su svammi sees pesitsevad. Leota oma LUFFAT 5 minutit 30% majapidamisäädikas ning su svamm ongi jälle kui uus.

5. Leota valgendisegus - PARIM

Üks parimaid meetodeid oma svammi puhastamiseks on selle valgendisegus leotamine. Lisa 0,5 liitrile veele 20ml valgendit, sega, leota LUFFAT segus 5 minutit ning siis loputa. Uuringud näitavad, et see meetod tapab 99,9% bakteritest ning lisaks on see meetod parim erinevat sorti bakteritest lahti saamiseks. 

 Leia nendest variantidest enda lemmik ja kanna oma svammide eest hästi hoolt. Meie LUFFAT on soovituslik vähemalt üks kord nädalas põhjalikumalt puhastada ning peale igat pesukorda riputada kuivama. Ning pea meeles, et ükski svamm ei ole igavene ning vastavalt kasutusele on mõistlik iga 3-4 nädala tagant vana uue vastu välja vahetada!